Ventilační turbíny VIV

Unikátní větrací systém, který ke svojí činnosti nepotřebuje elektrickou energii. Ventilační turbína VIV využívá ekologický přírodní zdroj, pracuje na principu proudění vzduchu, povětří, rozdílu vnitřní a venkovní teploty a přirozeného tahu-způsobeného rozdílem měrných hmotností vzduchu. Ventilační turbína se montuje co nejvýše na dané střeše tak, aby nebyla umístěna v závětří.
K výrobě turbín VIV je používána nejmodernější technologie s využitím kvalitních materiálů, značkových ocelových ložisek SKF, duralu a velmi odolných, lehkých hliníkových plechů. V České republice fungují ventilační turbíny pod názvem „rotační hlavice“ od 30.let 20.století(výrobní,skladovací haly,vojenské objekty,střechy kostelů,železniční vagony,pekařská a chladírenská auta), více než 70let. Prodej ventilačních turbín v České republice byl obnoven od začátku roku 1997 a jsou dodávány hlavně na Český a Slovenský trh.

SPOLEHLIVOST  -  FUNKČNOST  -  ŽIVOTNOST

Ventilační turbína VIV se skládá ze základny, stavitelného hrdla a hlavice. Základnu lze namotovat na všechny typy střech. Stavitelné hrdlo má průměr 200 mm, 260 mm, nebo 355 mm a umožňuje montáž na střechy o sklonu 0° – 45°. Hlavice je tvořena lopatkami speciálního tvaru, který zajišťuje maximální účinnost a současně brání zatékání při dešti. Hlavice se otáčí bezhlučně na speciálních ocelových jednořadových ložiskách firmy SKF.
Části ventilátoru se vyrábí z nerezu, hliníku, mědi, případně z galvanicky zinkované oceli.

Popis jednotlivých části turbíny

Ventilační turbiny VIV jsou funkční při teplotě -30°C až +60°C.

Minimální rychlost větru potřebná k roztočení hlavice

Základní záruční doba na funkci turbíny je 12 let. V případě mechanického poškození turbíny, kdy ji mechanicky poškodí např.uvolněná krytina, hromosvod, anténa, větev atp., lze jednotlivé komponenty (základna,stavitelné hrdlo, hlavice turbíny) vyměnit.

Technický popis VIV

Zkušební protokol měření VIV