Odvětrání panelových domů

Odvětrání stoupacích šachet panelových domů ventilačními turbínami VIV české výroby a turbínami LOMANCO z USA

Máte nefunkční původní centrální odsávání? Je centrální odsávání moc hlučné?

Obtěžuje vás nepříjemný zápach z WC, nebo z kuchyně z jiných bytů ?

Chcete ušetřit za náklady spojené s provozem centrálního elektrického ventilátoru?

 

Máme pro Vás řešení

Dodáváme s montáží ventilační turbíny Lomancoventilační turbíny VIV a Hybridní ventilátor HV 16/400 pro odvětrání stoupacích šachet panelových domů a bytových domů. Odvětrávají vlhkost, nežádoucí pachy a zabraňují tak plísním. Při montáži naší odbornou firmou je na funkci ventilačních turbin VIV záruční doba až 20 let.

Odvětrání ventilačními turbínami využívá principu proudění venkovního vzduchu – povětří a zdokonaluje již stávající systém přirozeného tahu v šachtě panelového domu. Výhodou tohoto systému je využití přírodních sil k dostatečnému provětrání bytového jádra bez spotřeby elektrické energie.

Pozor, nezaměňovat s odvětráním celé plochy bytu. K tomu nám slouží okna v jednotlivých pokojích. Odvětrání jednotlivých bytů lze regulovat tím, že se doplní stavitelné mřížky v koupelně, popřípadě se může osadit elektrický ventilátor na WC a do koupelny. Digestoř v kuchyni má většinou již vestavěný el.ventilátor. Elektrické ventilátory jsou ovládány z jednotlivých bytů na náklady bytových jednotek. Mají výkon od 150m3/hod až po 250m3/hod. Energetická náročnost se pohybuje na hranici 25W. Mají za úkol okamžité odsání špatného vzduchu propojovacím potrubím do centrálního potrubí, kde odtah ze stoupačky zajistí ventilační turbina.

NÍZKÉ pořizovací náklady = ŽÁDNÉ další provozní náklady

Odborné montáže ventilačních turbín na odvětrání šachet panelových domů montujeme od roku 1997.

Při montáži naší odbornou firmou je na funkci ventilačních turbin VIV záruční doba až 20 let.

 

! ! !  ŽHAVÁ NOVINKA ! ! !

Nejste spokojeni s výkonem nainstalované ventilační turbíny ?

Máme unikátní řešení jak docílit maximálního výkonu i při bezvětří !

Pro více informací nás kontaktujte ještě dnes na : info@taurisplus.cz

 

NOVINKA – Hybridní ventilátor HV 16/400

Hybridní ventilátor HV 16/400 má kombinovaný zdroj pohonu – kombinuje ekologický přírodní zdroj energie vítr s pohonem  elektrického motorku o příkonu 25W.

V případě bezvětří, nebo velmi malé síly větru, kdy má klasická ventilační turbína velmi malý výkon, umožní elektrický motorek dosáhnout  výkonu 1 470 m3/hod.

Hybridní ventilátor HV16/400 lze ovládat pomocí časového spínače, nebo různých čidel, např. teplotním, tlakovým atp.

Hybridní ventilátor HV16/400 je osazen dvěma značkovými ložisky nejvyšší kvality světově uznávané firmy SKF. Jsou to bezúdržbová kuličková ložiska s pevnou ocelovou klecí v trvalé mazací náplni, oboustranně zapouzdřená, která zajišťují velmi tichý, plynulý a absolutně nehlučný chod. Životnost ložisek je 40let. Záruka na funkci hlavice a na ložiska je až 20 let.Teplotní rozhraní -30°C až do +60°C. Hybridní ventilátor HV16/400 odolává rychlosti větru nad 130 km/hod.

NÍZKÉ pořizovací náklady = NÍZKÉ provozní náklady = VYSOKÝ VÝKON

 

Podívejte se na videa z našich montáží a dalších služeb na :   youtube

 

 

Kamerové prohlídky a revize stoupacího potrubí vzduchotechniky a kanalizace.

Provádíme monitoring a revize stoupacího potrubí vzduchotechniky a potrubí kanalizace potrubní kamerou. Zpracujeme podrobný protokol a nahrajeme stav potrubí na DVD.

Kontrolu provádíme ze střechy domu bez zásahu do střešní krytiny a bez nutnosti přítomnosti nájemníků v jednotlivých bytech.

Přesná lokalizace závady ve stoupacím potrubí ušetří náklady – není nutné provádět demontáž uklidňovacích domečků na střeše domu, zásahy do střešní krytiny ani kontroly v bytech nájemníků.


1. Nejčastější důvody pro kontrolu stoupacího potrubí VZT:

- zjištění technického stavu stoupacího potrubí před instalací ventilačních turbín, nebo přídavných el.motorů   pro odvětrání bytů nájemníků

- zjištění příčiny pronikání zápachu z WC a digestoří z kuchyně do některých bytů

- revize stoupacího potrubí VZT po rekonstrukci v bytech nájemníků

Odhalíme skryté vady, současný stav stoupacího potrubí vzduchotechniky (dále jen VZT) a příčiny pronikání zápachu z WC a digestoří z kuchyně do ostatních bytů nájemníků. Určíme přesně místo poruchy a navrhneme způsob odstranění, včetně realizace opravy.

 

2. Nejčastější důvody pro kontrolu potrubí pro odvětrání kanalizace:

- zjištění příčiny poruchy v potrubí – zatékání do horních bytů nájemníků, nebo pronikání zápachu z kanalizace do některých bytů

- revize stoupacího potrubí kanalizace po rekonstrukci v bytech nájemníků

- zjištění technického stavu stoupacího potrubí kanalizace

Odhalíme skryté vady a příčiny ucpávání potrubí pro odvětrání kanalizace. Určíme přesně poruchu a navrhneme způsob odstranění, včetně realizace opravy.

 

Ceník monitoringu a revize potrubí zašleme na základě vyžádání odběratele.


Podívejte se na videa naší firmy na :   youtube

 

Google+